• MAN OF THE YEAR

    2017 Thib Guicherd-Callin

    2016 Ian Colman

    2015 Eric Paul Leue

    2014 Jaco Lourens

    2013 Jeffrey Payne

    2012 Jack Pearce

    2011 Master Taino

    2010 Jeffrey Payne

    2009 Bill Hoeppner

    2008 Rick Storer

    2007 Dave Rhodes

    2006 Robert Davis

    2005 Wally Sherwood

    2004 Jack McGeorge

    2003 Randal Kinnear and Scott Parker (Tie)

    2002 Ed Moore

    2001 Woodie Barnes and Dave Rhodes (Tie)

    2000 Joseph Bean

    1999 Thom Dombkowski

    1998 Joseph Bean

    1997 Mark Frazier

    1996 Woody Bebout

    1995 Lenny Broberg

    1994 Joseph Bean

    1993 Woody Bebout

    1992 Jim Richards

    1991 Bill Costomiris

    1990 Dustin Logan

    1989 Alan Selby

    1988 Barry Douglas

  • WOMAN OF THE YEAR

    2017 Patty Patty

    2016 Christina K. Court

    2015 Patty

    2014 Pat Baillie

    2013 Cowboi Jen

    2012 Ces Williams

    2011 Redwarrior

    2010 Sandy "Mama" Reinhardt

    2009 Mistress Cyan

    2008 Glenda Rider

    2007 Pandora

    2006 Sandy "Mama" Reinhardt

    2005 Mistress Kendra

    2004 Mary Elizabeth Boyd

    2003 Fetish Diva Midori

    2002 Jo Romano-Blas

    2001 Jill Carter

    2000 Viola Johnson

    1999 Joanne Gaddy

    1998 Jill Carter

    1997 pat baillie

    1996 Sarah Humble

    1995 Donna Shrout

    1994 K.T. Chase

    1993 Kay Hallanger

    1992 Pat Califia

    1991 Susie Shepherd

    1990 Jan Lyon

    1989 Judy Tallwing McCarthy and Shan Carr (Tie)

    1988 Cookie-Andrews Hunt

  • LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD

    2009 Joey McDonald

    2008 Jeanne Barney

    2007 Thom Dombkowski

    2006 Mark Frazier

    2005 Jo Arnone

    2004 Alan Selby

    2003 Judy Tallwing McCarthy

    2002 Peter Fiske

    2001 Guy Baldwin

    2000 Wally Wallace

    1999 Marcus Hernandez

    1998 Vern Stewart

    1997 Frank Puckett

    1996 Don Thompson

    1995 Viola Johnson

    1994 Tony DeBlase

    1993 Chuck Renslow

    1992 Tom of Finland

  • MR. MARCUS HERNANDEZ LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD (MAN)

    2017 Master Dr. David Cook

    2016 David Boyer

    2015 Mufasa Ali

    2014 Dr. Jack Fritscher, PhD

    2013 George Wong

    2012 Rick Storer

    2011 Dr. Lawrence Burden and Mike Zuhl (Tie)

    2010 Race Bannon

  • MR. MARCUS HERNANDEZ LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD (WOMAN)

    2017 Mama Sandy "Mama" Reinhardt

    2016 Queen Cougar

    2015 Leslie J. Anderson

    2014 Caron Ryer

    2013 Glenda Rider

    2012 Laura Antoniou

    2011 Jill Carter

    2010 Jo Arnone

  • PRESIDENT'S AWARDS

    2017 Jon Brittain, Shae Flanigan, Jeph and Kevin Barry - Divergent Pigs and Alexei Romanoff

    2016 Vonn Tramel, Jeffrey Storer, Erik Will and Sergio Saragoca

    2015 Lady D., Jim Neuman, Bob "Bulldog" Rothwell and Daddy Al Santora

    2014 Frazier Botsford, Pug, Master SGT Heinz and mstrsgtspvt judy, and Aaron Duke

    2013 Elegant, Terry Laupp, Doug O'Keeffe and Tomo

    2012 Ed Nicholas, Lord Mercury, Mario Torrigino and Tracy Wolf

    2011 West, Bo Blaze, Andrew Love and Chuck Rodocker

    2010 Riley Black, Steve Ward, Cowboi Jen and Hardy Haberman

    2009 Cecilia Tan, Rich Stadtmiller, Michael Aylett and Gil Kessler

    2008 Philip Redmond , Steve Ganzell, Vick Germany and Eric Lawrence

    2007 Philip Dietch, Michelle Jackson, Caron "Caro" Ryer and Dr. Richard Sprott

    2006 Dr. Lawrence Burden, Edward Espindola, Jay Hemphill and Karen "Ultra" Crecelius

    2005 Lady Dawn, Rick Storer and Alex Wisniowski

    2004 Mark Leno, Chris Reynolds and Steve Sampson

    2003 Kevin Casey, Steve Lenius, and Lady LJ and Lord Suttle

    2002 Peter Manston, Bob "Puppy" Pedder and Sandy "Mama" Reinhardt

    2001 Kent Arnold, Daddy Nick Golden and Barbara Nitke

    2000 Will Hildreth, Pat McCarty, Thomas and Joshua Smith

    1999 Jim Cobb, Master Doug Harris, Mike Zuhl

    1998 lance brittain, Shelley Hagan and Kay Hallanger, San Francisco Eagle

    1997 Jay Allen and Gary Chichester

    1996 Walter Klingler and Gerald "Squeaky" LeGault

    1995 Dean Walradt

    1994 Brian Dawson

    1993 Wayne Griffin

    1992 Chuck Renslow

    1991 Bob Craig

  • FOREBEAR AWARD

    2010 Converted to Mr. Marcus Hernandez Lifetime Achievement Award (Man) and (Woman)

    2009 Rob Meijer

    2008 Jack Stice

    2007 Guy Baldwin

    2006 Robert Davolt

    2005 David S. Kloss and Viola Johnson (Tie)

    2004 Joseph Bean

    2003 Cynthia Slater

    2002 Larry Townsend

    2001 Judy Tallwing McCarthy

    2000 Pat Califia

    1999 Leonard Dworkin and Alan Selby (Tie)

    1998 Chuck Renslow

    1997 Tony DeBlase

    1996 Judy Tallwing McCarthey

    1995 Marcus Hernandez

    1994 Geoff Mains

    1993 Dom "Etienne" Orejudos

    1992 Gayle Rubin

    1991 Tom of Finland

  • LARGE CLUB OF THE YEAR

    2017 Men of ONYX

    2016 Men Of ONYX

    2015 Heart of the Flag Federation, Inc.

    2014 Centaur MC

    2013 Men of ONYX

    2012 NELA (New England Leather Alliance)

    2011 Chicago Hellfire Club

    2010 Leather SINS, NFP

    2009 COMMAND MC

    2008 BLUF (Breeches Leather Uniform Fanclub)

    2007 Centaur Motorcycle Club

    2006 Satyrs Motorcycle Club

    2005 Seattle Men in Leather

    2004 Mama's Family

    2003 The Eulenspiegel Society

    2002 Avatar Club Los Angeles

    2001 Chicago Hellfire Club

    2000 Black Rose

    1999 NLA: Dallas

    1998 Black Rose

    1997 Sandia Leather

    1996 The 15 Association

    1995 GMS/MA

    1994 Centaur Motorcycle Club

    1993 Outer Limits

    1992 Chicago Hellfire Club

    1991 Tarheel Leather Club

    1990 GMS/MA

    1989 Rocky Mountaineers Motorcycle Club

    1988 International Ms Leather

  • SMALL CLUB OF THE YEAR

    2017 Women of Leather Florida

    2016 Geared Ireland

    2015 The Exiles San Francisco

    2014 Ottawa Knights

    2013 Panther L/L

    2012 Keystone boys of Leather

    2011 South Florida Boys of Leather

    2010 Bootblack Brigade

    2009 Cornhaulers L/L Club of Iowa

    2008 Windy City Boys Troop

    2007 WOOLF (Wichita Organization Of Leather Fetishes)

    2006 KC boys of Leather

    2005 Kansas City Leather University

    2004 LA Boys of Leather

    2003 LiNK Oklahoma and VASM (Vancouver Activists in SM) (Tie)

    2002 TULSA (Tulsa Uniform Leather Seekers Association)

  • NON PROFIT ORGANIZATION OF THE YEAR

    2017 Rainbow Railroad

    2016 IMsL Foundation

    2015 Folsom Street Events

     

    This award was a merge with Large and Small Non Profit Organization of the Year

     

    LARGE NON PROFIT ORGANIZATION OF THE YEAR

     

    2014 Leather Heart Foundation

    2013 NGLTF (National Gay and Lesbian Task Force)

    2012 Cleveland Leather Annual Weekend (CLAW) and Folsom Street Events (Tie)

    2011 Leather Archives and Museum

    2010 NCSF (National Coalition for Sexual Freedom)

    2009 Folsom Europe

    2008 Folsom Street Events

    2007 CLAW (Cleveland Leather Awareness Weekend)

    2006 Leather Archives and Museum

    2005 NCSF (National Coalition for Sexual Freedom)

    2004 Brother Help Thyself

    2003 South Of MArket Bare Chest Calendar

    2002 NCSF (National Coalition for Sexual Freedom)

    2001 Leather Archives and Museum

    2000 Leather Leadership Conference

    1999 NCSF (National Coalition for Sexual Freedom)

    1998 David Weinbaum Foundation

    1997 Leather Archives and Museum

    1996 Countdown On Spanner

    1995 DSM Project

    1994 Brother Help Thyself

    1993 AIDS Emergency Fund

    1992 National Leather Association

    1991 Robert Mapplethorpe Foundation

     

    SMALL NON PROFIT ORGANIZATION OF THE YEAR

     

    2014 Sharon St. Cyr Fund

    2013 San Francisco Leathermen's Discussion Group

    2012 Mr. Friendly

    2011 AIDS Action Baltimore

    2010 Sharon St. Cyr Fund

    2009 Alameda County Leather Corps

    2008 LIFE (Leather Institute for Education)

    2007 12 Days of Christmas by Hooker and Boys

    2006 KC Leather University

  • LARGE EVENT OF THE YEAR

    2017 International Ms Leather

    2016 Mid Atlantic Leather Weekend and Toronto Leather Pride (Tie)

    2015 Leather Leadership Conference

    2014 Philadelphia Leather Leadership Conference

    2013 International Ms Leather

    2012 International Mr. Leather

    2011 Spearhead's 40th Anniversary Ball

    2010 International Leather Sir, Leatherboy and Community Bootblack

    2009 International Ms Leather

    2008 Leather Leadership Conference XI

    2007 International Mr. Leather

    2006 CLAW (Cleveland Leather Awareness Weekend)

    2005 South Plains Leather Fest

    2004 American Brotherhood Weekend

    2003 Inferno XXXI by Chicago Hellfire Club

    2002 Ms World Leather

    2001 Mid Atlantic Leather by Centaur Motorcycle Club

    2000 Dungeon 401 by Leather University

    1999 Thunder in the Mountains by Thunder Mountain Leather

    1998 Black Rose X by Black Rose

    1997 25th Anniversary, The Eulenspiegel Society

    1996 25th Anniversary by Motor Sport Amsterdam

    1995 International SM/Leather/Fetish Celebration New York

    1994 Living In Leather VIII

    1993 Pride Night by Excelsior MC, GMS/MA, LSM, NLA: Metro New York and The Eulenspiegel Society

  •  SMALL EVENT OF THE YEAR

    2017 Kinky Campout

    2016 Mr. Michigan Leather Weekend

    2015 Mr. and Ms SA Leather 2015 Contest

    2014 DESIRE Leather Women Unleashed

    2013 Leather History Conference

    2012 Keystone boys of Leather

    2011 Tribal Fire

    2010 Leather Masked Ball

    2009 Leather Levi Weekend

    2008 12 Days of Christmas by Hooker and Boys

    2007 10th Anniversary by Leathermen's Discussion Group

    2006 Black Beat 2005

    2005 Together In Leather

    2004 12 Days of Christmas by Hooker and Boys

    2003 CLAW (Cleveland Leather Annual Weekend)

    2002 Boot Camp XII by The 15 Association

    2001 Beyond Vanilla by NLA: Dallas

    2000 Shave da Bear by Menamore LLC

  • BUSINESS OF THE YEAR

    2017 Barking Leather

    2016 Twin Cities Leather & Latte

    2015 Touché

    2014 Black Eagle Toronto

    2013 Bike Stop

    2012 Dallas Eagle

    2011 Leather Werks

    2010 Black Eagle Toronto

    2009 Leather Werks

    2008 recon.com

    2007 Eagle LA Bar

    2006 Fetish Auctioneer

    2005 North Bound Leather

    2004 Cell Block

    2003 Stompers Boots

    2002 Northbound Leather

    2001 The Cuff Complex

    2000 Cell Block and A Sanctuary of A Dark Angel (Tie)

    1999 International Mr. Leather

    1998 Play House Studios and Gallery

    1997 Leather Rack, DC

    1996 Gauntlet, Inc.

    1995 The Cuff

    1994 Mr. S Leather Co.

    1993 Bill "The Hun" Schmeling

    1992 Mr. S Leather

    1991 Stud Works

  • BUSINESS PERSON OF THE YEAR

    2017 Todd Wolfstryker

    2016 Enza Silano

    2015 Joyce Berger

    2014 Scott Torvea

    2013 Ken Hedrick

    2012 OB - O Whips

    2011 Dave Carranza

    2010 Charlie Matula

    2009 Oswin Struik

    2008 Michael Thorn

    2007 Chuck Renslow

    2006 Craig Heslop

    2005 Carlos Larranaga and Roger Hickey (Tie)

    2004 Tori Bowen

    2003 Bob Brunson and Bob DeJardine (Tie)

    2002 Bob Maddox

    2001 Philip Turner

    2000 Sarah Jones

    1999 Jeanette Heartwood

    1998 Philip Turner

    1997 Audrey Joseph

    1996 Jim McGlade and Chuck Renslow (Tie)

    1995 Hilton Flax

    1994 Scott Rodriguez

    1993 Kevin Drewery

    1992 R.J. Chaffin

    1991 Lee Willis

    1990 Tony DeBlase

  • COUPLE OF THE YEAR AWARD

    2017 Master Bella and slave rooks

    2016 Lee and Buz Norwood

    2015 Leo Iriarte and Esteban Bartolo, and Master Michael and slave angie (Tie)

    2014 McG and boy digger

    2013 Jeffrey Payne and David Roy

    2012 Sir Alan Penrod and Bryson “Pup  Nitro” Hankinson

    2011 Master Olivier Pratt and pup Sparky

    2010 Sir Top and slave bonnie

    2009 James “Tug” Taylor and Brian Kuerze

    2008 Jay Hemphill and Michael Holeman

    2007 Dean Ogren and John Prather, and Mike Zuhl and Matt Vertz (tie)

    2006 Master Guardian and slave sugar

    2005 Al Santora and Randie Smith

    2004 George Hester and Danny Alford

    2003 David Kloss and Remi Collette

    2002 Jo and Annie Romano-Blas

    2001 Scott and Christina Parker

    2000 Scott Reikofski and Ryan Goldner

    1999 Pat Langlois and pat baillie

    1998 Jill Carter, Queen Cougar and Viola Johnson

  • INTERNATIONAL AWARD

    2017 Daniel Benjamin Ferencz (Hungary)

    2016 Kevin Murphy - Ireland

    2015 Herman Groenewald, South Africa

    2014 (None)

    2013 David Hessey, South Africa

    2012 Eric Guttierez, Annely, France

    2011 Jaco Lourens, South Africa

    2010 Alexander Henryk Wisniowski, Canada

    2009 Juergen Rentzel, Germany

    2008 Deborah Hyde, United Kingdom

    2007 Bo Ladashevska, Canada

    2006 Daniel Ruester, Germany

    2005 Tania Oudemans, The Netherlands

    2004 John Pendal, England

    2003 Stefan Mueller, Germany

    2002 Benio Takara, Japan

    2001 Howard Hao, Canada

    2000 Herve Bernard, France

    1999 Alex Hehr, Australia

    1998 Jacques Happe, The Netherlands

    1997 George Cameron, Canada

    1996 Don Bastian and Mary Dante, Canada (Tie)

    1995 Henri ten Have, The Netherlands

    1994 Don Bastian, Canada

    1993 Andy Anderson, Canada

    1992 George Whiting, Canada

  • CANADIAN AWARD

    2017 Pup Kona

    2016 Andrea Zanin

    2015 Pup Figaro

    2014 Michael Tattersall

    2013 Jake English

    2012 Master Chuck’s boy iain

    2011 Master Tony Palazzo

    2010 Greg "McG" McDowell

    2009 Jack Pearce

    2008 Brandon Matheson

    2007 Dan Falkenham

    2006 Jayne Schmid

    2005 Paul Ciantar

    2004 Douglas Connors

    2003 Gloria McIsaac

    2002 John Purdie

    2001 Ian Turner

    2000 Dean Ross

    1999 George Whiting

    1998 George Cameron and jay wagner (Tie)

    1997 Trevor Jacques

    1996 Paris Elizabeth Sea

    1995 Syd Creighton

    1994 Trevor Jacques

    1993 Bill "Northwind" Houghton

  • FLORIDA REGIONAL AWARD

    2017 Daddy Al Santora

    2016 Master Bruce M. Ross

    2015 Tyesha Best

    2014 Jack Garcia

    2013 Ian Wytchwolf

    2012 Daddy Jeffrey McWhirter

    2011 Matt Wolf

    2010 Miss Rae

    2009 Woodie Barnes

    2008 BJ Arnold

    2007 Gwen Hardy

    2006 Ray Castro

    2005 Bruce Ross

    2004 Karen McGee

    2003 Marilyn Zerquera

  • GREAT LAKES REGIONAL AWARD

    2017 Ms Kendra

    2016 Marta

    2015 Jeff Gruenberger

    2014 Calvin Pohler

    2013 Tina MacKay

    2012 Sir Bear Abbott

    2011 David Watt

    2010 Don Leach

    2009 slave garrett

  • MID ATLANTIC REGIONAL AWARD

    2017 Lascivious Jane

    2016 Toni Solenne

    2015 Todd White

    2014 Patrick Grady

    2013 Tim Brough

    2012 Justin B. Terry-Smith

    2011 Brandon Riley

    2010 Sir Andy Liu

    2009 Rik Newton-Treadway

    2008 Paul E. Treadway III

    2007 Master Taino

    2006 Mary Elizabeth Boyd

    2005 Jim Raymond

    2004 Timmy Snider

    2003 Rik Newton-Treadawy

    2002 Derick Rojas

    2001 Bob Guenther

    2000 Jonathan Krall and Jack McGeorge (Tie)

    1999 Max Steiner

    1998 Jack McGeorge

    1997 Suzette Dyanick and Joe Morris (Tie)

  • MIDWEST REGIONAL AWARD

    2017 Rob Anderson

    2016 Andrew Bertke

    2015 Janet Ryan

    2014 Jeremy Morris

    2013 Aaron M. Laxton

    2012 Jeff Plunk

    2011 Charlie Schoenherr

    2010 Karen "Ultra Domme"

    2009 Phil Nickerson

    2008 Daddy Dennis McMahon

    2007 Master Z Chicago

    2006 Jon Krongaard

    2005 Mark Bozif

    2004 Thom Dombkowski

    2003 Larry Manion

    2002 Bill Snook and Bill Stadt (Tie)

    2001 Richard "Patti" Brown

    2000 Dean Ogren

    1999 Athena Lyons

    1998 R.J. Chaffin

    1997 C. Hanes

    1996 Jan Hall

    1995 Woody Bebout

    1994 Ed Tobin

    1993 Bryan Smith

    1992 Thom Dombkowski

  • NORTHEAST REGIONAL AWARD

    2017 Ernesto Falcon

    2016 Remi Graber

    2015 slave david stein

    2014 Rod McCoy (aka Onyx Rod)

    2013 CB Kirby

    2012 Daddy Sal Susino

    2011 Bruce-Michael Gelbert

    2010 Cheryl Stewart

    2009 Ira C. Smith

    2008 Lady Sabrina

    2007 Connie Cox and Robert Valin (Tie)

    2006 Blackkat

    2005 Robert Napolitano

    2004 Bob Forbes

    2003 Connie Cox

    2002 Michael Marino

    2001 Cain Berlinger

    2000 Laura Goodwin and Lolita Wolf (Tie)

    1999 John Weis

    1998 Susan Wright

    1997 Michael Horowitz

    1996 Lolita

    1995 David Weinbaum

    1994 Alan Chiras

    1993 Barry Douglas

    1992 Peri Jude Radecic

     

    NEW ENGLAND REGIONAL AWARD

    (Merged into Northeast)

    2014 Steve DuPont

    2013 Richard Conley

    2012 Princess Kali

    2011 Danny Winters

    2010 Tim Starkey

    2009 Joe Barlow

    2008 Aaron Lenburg

    2007 Scott Erickson

    2006 Vivienne Kramer

    2005 Jim "Tug" Taylor

    2004 Rich "RTB" Trevino

    2003 Dan Oleson

  • NOR CAL NORTHWEST REGIONAL AWARD

    2017 Sir Pounder

    2016 Race Bannon

    2015 Daddy Ray Tilton

     

    NORTHERN CALIFORNIA REGIONAL AWARD (Merged)

     

    2014 Thib Guicherd-Callin

    2013 Patrick Mulcahey

    2012 boy Tyler Fong

    2011 Roger Hunt and Lance Holman (Tie)

    2010 Dr. Jack Fritscher

    2009 Demetri Moshoyannis

    2008 David Morgan

    2007 Dodger Allen

    2006 Darryl Flick

    2005 Fetish Diva Midori

    2004 Sandy "Mama" Reinhardt

    2003 Lenny Broberg

    2001 Werner Tillinger

    2000 Gary Virginia

    1999 Dan Hughes

    1998 Peter Fiske

    1997 Daniel Sonnenfeld

    1992 John Siracusa

     

    NORTHWEST REGIONAL AWARD (Merged)

     

    2014 Sarha Shaubach

    2013 Tobin Britton

    2012 Brent Seeley

    2011 Andy Mangels

    2010 Lamalani Siverts

    2009 Axel

    2008 Gene Romaine

    2007 Cheryl Spector

    2006 Jim Drew

    2005 Andy Mangels

    2004 Bill "The HUN" Schmeling

    2003 Billy Lane

    2002 Jack Darnell

    2001 Scott Rodriguez

    2000 Jeff Henness

    1999 Lynne Pierce

    1998 Spencer Bergstedt

    1997 Scott Rodriguez

    1995 Andy Mangels

    1991 George Nelson

  • ROCKY MOUNTAIN REGIONAL AWARD

    2017 Boy Tig

    2016 Sarah Humble

    2015 Brent Heinze

    2014 Master Bert Cutler

    2013 Kenneth Anthony

    2012 Dan Fabrici

    2011 Leigha Fleming

    2010 Stan Alexander

    2009 Lauren Ide and Linda “Bootpig” Hall (Tie)

    2008 Justin Tanis

    2007 Jon Langoni

    2006 Lori Ellison

    2005 Stephen Bloom

    2004 Rich Dockter

    2003 Bob DeJardine and Jon Langoni (Tie)

    2002 Phyllis Darcy

    2001 Ted Lassen

    2000 Leslie Anderson and Rich Dockter (Tie)

    1999 Greg Lowe

    1998 Leslie Anderson

    1997 David WW Walker

    1996 Greg Lowe

    1995 David Hoffenbacker

    1994 Joe Potter

    1993 Pat Sanchez

    1992 Dino Rosie

  • SOUTH CENTRAL REGIONAL AWARD

    2017 Hardy Haberman

    2016 slave boo and Randal Kinnear (Tie)

    2015 Tony Mayes

    2014 Hector Vallejo

    2013 Rene Cantu

    2012 Master Jim

    2011 Dan Perry

    2010 Randal Kinnear

    2009 Mark Frazier

    2008 Olivier Pratt

    2007 George Hester

    2006 Dr. Alan Bowers

    2005 Dan Azevedo

    2004 Mark Frazier

    2003 Danny LeCompte

    2002 Terrell Brown

    2001 George Hester

    2000 Mark Frazier

    1999 Lynda B/Ms Twisted

    1998 Michelle Buckle

    1997 J.D. Buchert

    1996 Dean Walradt

    1995 Jamie Esposito

    1994 Boots Adams

    1993 Chuck Higgins

    1992 Philip Rubin

  • SOUTHEAST REGIONAL AWARD

    2017 Matt O’Toole

    2016 Jennifer Jennifer Deese

    2015 Alan Penrod

    2014 Gabriel Majors

    2013 Insatiable

    2012 Ms Suzan

    2011 Thomas Smith

    2010 Archer

    2009 Donald Palmore

    2008 Chris Johnson

    2007 Dexter Edmond

    2006 Catherine Gross

    2005 Scott P.

    2004 Ami "gypsie" Offenbacher

    2003 Lloyd "Russ" Russell

    2002 Chris Zimmerman

    2001 Paula Smith

    2000 David Armstrong

    1999 Victoria Gayton

    1998 Tom Stice

    1997 Darryl Flick

    1996 Bill Costomiris and Jack Stice (Tie)

    1995 Frank Nowicki

    1994 Jose Alberto Ucles

    1993 Janet Blevins

    1992 M.P. Breslin

    1991 Bill Costomiris and Jay Evans (Tie)

  • SOUTHERN CALIFORNIA REGIONAL AWARD

    2017 Goddess Moon

    2016 Tina "Sarge" Maravilla

    2015 Russ Mortenson Boyd

    2014 Alan Stroik

    2013 Loren Berthelsen

    2012 Tom Pardoe

    2011 Richard Denton

    2010 Jeff Hyde

    2009 Rev. Dr. Robert Shore-Goss

    2008 Dr. Lawrence Burden

    2007 George Wong

    2006 Scott Bloom

    2005 Graylin Thornton

    2004 Stephen Blackwell

    2003 Richard Chatterton

    2002 George Wong

    1994 Guy Baldwin

    1993 Race Bannon

    1991 Race Bannon

  • COMMUNITY CHOICE (MAN)

    2017 boy Patrick

    2016 Woodie Barnes McWhirter

    2015 Jack Pearce

    2014 Bob Miller

    2013 Jeffrey Payne

    2012 Brue

    2011 Kevin aka The Stern Hand

    2010 John D. Weal

    2009 John Baku

    2008 Robert “Dr. Bob” Rubel

    2007 Joee Arteaga

    2006 Blackkat, Dale Rush and Robert Davis (Tie)

    2005 Skip Chasey

    2004 John Pendal

    2003 Tom Stice

    2002 Mike Zuhl

    2001 Tony DeBlase

    2000 Ryan Goldner

    1999 bob jacobs-harris

    1998 Tom Stice

    1997 Jack Stice and David WW Walker (Tie)

    1996 Frank Nowicki

    1995 Mark Frazier

    1994 Lenny Broberg

    1993 Woody Bebout and Joseph Bean (Tie)

    1992 Clive Platman

  • COMMUNITY CHOICE (WOMAN)

    2017 Meghan Bootblack

    2016 Master Talon Sharpe

    2015 Patty Patty

    2014 Boi Blu

    2013 Victoria Windsor

    2012 Miss Tammy and Triskelan (Tie)

    2011 Nancy Irwin

    2010 Miss Rae

    2009 Slave Tami

    2008 serafina

    2007 Lady Justice

    2006 Mistress Cyan

    2005 Goddess Lakshimi

    2004 sheryl dee

    2003 Annie Romano-Blas

    2002 Jo Romano-Blas

    2001 Paula Smith

    2000 Queen Cougar

    1999 Pat Langlois

    1998 Jill Carter

    1997 Sarah Humble

    1996 Cindy Bookout

    1995 Sallee Mallard Huber and Amy Marie Meek (Tie)

    1994 K.T. Chase

    1993 Kay Hallanger

    1992 Ruth Marks

    1991 Susie Shepherd

  • LOCAL COMMUNITY SERVICE AWARD

    2000 None Presented

    1999 Allena Gobasch

    1998 Billy Lane

    1997 Wes Randall

    1996 Aubrey Hart Sparks

    1995 Philip Turner

PANTHEON OF LEATHER AWARDS ©2018